Chemický peeling

Pokud vás trápí akné, jizvičky po akné, či pigmentové skvrny, potýkáte se s mastnou či hrubou pletí,  nebo už se vám v tváři objevují první projevy stárnutí? Zkuste chemický peeling! Chemie – nezní příliš lákavě, ale v tomto případě má blahodárný vliv.

Co je chemický peeling

Chemický peeling je velmi účinná metoda pro zlepšení stavu pokožky. Používá se pro zmírnění projevů stárnutí kůže, pro vyhlazení a vypnutí pleti a dokáže vyhladit i stařecké bradavice. Skvěle se hodí, trápí-li vás akné. Ošetření totiž redukuje tvorbu mazu, upravuje poruchu rohovění vývodů mazových žláz, a proto už nedochází k tvorbě tzv. komedonů. Póry se celkově stahují a dochází k vyhlazení jizviček po akné. Peeling poslouží i těm, kteří trpí změnou pigmentace nebo melasmaty (melasma je získaná hyperpigmentace lokalizovaná na obličeji, případně krku).

V čem spočívá ošetření chem.peelingem

Ošetření chem.peelingem spočívá v aplikaci kyselin na ošetřovanou pokožku. Působením těchto kyselin se odloučí povrchové či hlubší vrstvy kůže. Následuje proces hojení, kdy se odloučené buňky kůže nahrazují novými. Pleť má po zhojení viditelně lepší obnovenou strukturu. Dochází k vyhlazení vrásek. Pleť je vyrovnaná, jemnější, hydratovaná a odstraňují se projevy akné a pigmentace.

Pro koho je určený

Chemický peeling se dá použít v případě, kdy dochází ke změnám spojeným se stárnutím kůže (fyziologické, ale i stárnutí způsobené vlivem slunečního záření). V těchto případech vyhladí jemné povrchové vrásky, zvýší hydrataci kůže. Skvěle se hodí, trápí-li vás akné a v neposlední řadě chemický peeling ocení obvzláště ti, kterí trpí na pigmentové skvrny.

Aby se zvýšila účinnost chemického peelingu, je dobré a doporučeno na něj pleť připravit. Doporučuje se cca týden před aplikací chem.peel. aplikovat na kůži AHA kyseliny v nižší koncentraci (cca12%).

Ošetřením chemickým peelingem dosáhneme celkového zkvalitnění kůže klienta (je jemnější, hladší, pružnější), dochází k vyblednutí pigmentací, sjednocení barevnosti, vypnutí a vyhlazení ošetřované lokality.

Kdy nejlépe aplikovat chemický peeling?

Chemický peeling se  provádí nejlépe od října do dubna, kdy není tolik intenzivní sluneční svit, ale i přesto doporučujeme používat krém s vysokým UV filtrem.


Peeling se 4% retinolem pro ZRALOU PLEŤ, má velmi intenzivní
ANTI-AGINGOVÝ efekt

Ucelené exfoliační a omlazující ošetření. Retinol proniká do hlubokých vrstev kůže a přispívá k tvorbě kolagenu a elastinu a zároveň napravuje poničená vlákna. Tím dochází ke zpevnění, vypnutí a větší hustotě pleti.

Defying Complex – pleť olupuje, rozjasňuje a stimuluje produkci ceramidů.
– eliminuje volné radikály a redukuje nepříznivé účinky UV
záření na kůži
– zabraňuje předčasnému stárnutí a zklidňuje podráždění

Doporučeno : zralá pleť s hyperpigmentací, fotostárnutí, zašedlá mdlá pleť,
pleť bez jasu, povislá ochablá kůže

Výsledný efekt : zjemnění vrásek, zpevnění a zvýšení hustoty zralé pleti,
sjednocení barevného tonu, redukce nedokonalostí

Frekvence ošetření : možné provést jako jednorázové ošetření nebo jako intenzivní ošetření o 5 sezeních v intervalu 3 – 4 týdny ( doba ošetření cca 30min)

Cena : 750 Kč za jedno ošetření

Kontraindikace : herpes, alergie na retinol, autoimunní onemocnění – pemfigus ( tvoření
puchýřů) , četné pigmentové léze, čerstvé jizvy, těhotenství, kojení, nedávný
chirurgický zákrok (2měs), dermatolog.léčba deriváty vitamínu A

VELMI DŮLEŽITÉ !!!! po aplikaci peeling u nesmí na pleť 6 – 8 hodin přijít voda

Ošetření tímto přípravkem významně snižuje  dehydrataci pleti, sjednocuje její barevný ton a nastoluje mladistvý vzhled pleti.